Metrika

Dolgulu Sütyen

Günümüzde her kesim ve yaştan kadının sıklıkla tercih ettiği dolgulu sütyen modelleri en çok kullanılan iç giyim ürünlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda destekli sütyen ve push-up sütyen olarak da isimlendirilmektedir. Farklı nedenlerle ve amaçlarla tercih edilen bu sütyen modelleri kullanım kolaylığı ve yararları sayesinde sevilmektedir. Üstelik sanıldığı gibi sadece küçük beden kadınların kullanması gereken bir ürün de değildir. Pek çok model ve beden yelpazesinden seçim yapılabilmektedir.

Dolgulu Sütyen Neden Kullanılır?

Fizyolojik ve psikolojik açıdan bakıldığında dolgulu sütyen modelleri size pek çok fayda sunar. Gün boyu göğüslerin yarattığı baskıyı ortadan kaldırarak duruşunuzu destekler. Eğer göğüslerinizin görünümünden pek de memnun değilseniz kullanımı ile beraber özgüveninizin artışını hissedeceksiniz. Söz konusu sadece memnuniyetsizlik olmak zorunda da değildir. Kimiz özel gün ve gecelerde kullanılan çeşitli elbiseleri destekli sütyenlerle kullanmak daha doğru olacaktır. Böylece elbise içindeki vücut proporsiyonunuz sizi daha fazla memnun edebilir. Dagi dolgulu sütyen modelleri sütyenin iç bölgesinin yan ve alt bölgelerinde özenle yerleştirilen dolgu malzemeleri ile göğüslerin daha dik durmasını sağlar. Çeşitli zevkler ve istekler için yaratılan dantel ve doku modelleri olmasına rağmen iç tarafta kullanılan pamuklu kumaş sayesinde hijyen her daim ön planda tutulur. Gün içinde oluşan teri emmesinin yanı sıra aynı zamanda hassas tenleri yumuşacık sararak yok etkisi yaratmaktadır. Özel elbiseler için üretilen straplez modeller ise kullanım alanınızı genişletmektedir.

Dolgulu Sütyen Modelleri Neye Göre Tercih Edilmeli?

Sütyen tercihi yaparken zevklerinizin yanı sıra vücut ölçülerinizi de dikkate almalısınız. Sırt ve göğüs büyüklüğünüz en büyük etkenlerden olmalı. Aynı zamanda rahatlığınızdan da ödün vermemelisiniz. Size gün boyu işkence edecek sütyenlerden uzak durmalısınız. Dagi sütyen modellerinde kullanılan ekstra yumuşak dolgu malzemesinin yanı sıra balensiz modeller de mevcuttur. Herhangi bir çerçeve maddesi kullanılmayan bu sütyenler ekstra rahatlık vaat etmektedir. İsteklerinizin yanında sağlığınızı ve rahatlığınızı da düşünerek üretilen dolgulu sütyen modelleri şıklıktan ödün vermemektedir. En güzel gün ve gecelerinizde dagi ile memnuniyetin keyfini çıkarın.