Metrika

Gelinlik Altına İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır

Gelinlik seçimi başlı başına zorlu ve bir o kadar da heyecan verici bir konu olsa da gelinliğin bütünüyle kusursuz görünmesi ve en mutlu gününüzde kendinizi her açıdan şık hissetmeniz için gelinlikle beraber hangi iç çamaşırını tercih edeceğiniz de önemli bir konu olmaktadır.

Tek parçalı bir büstiyer veya şık bir sütyen – külot takımı arasında kararsız kalmış, jartiyer gibi ilaveleri tercih edip etmemek konusunda kafa karışıklığı yaşamış olabilirsiniz. İç giyim uzmanı Dagi tasarımcılarının verdiği ilham dolu önerilerle artık tüm endişelere son verebilir ve kendiniz için en ideal gelin iç çamaşırı seçimini bu rehberimizle yapabilirsiniz.

Gelinlik için İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır

İki parça halinde tercih edecek olmanız halinde iç çamaşırının çok dar veya çok ince olmamasına dikkat etmeniz, en temel kurallardan biri olmaktadır. Gelinliğiniz içerisinde rahat hissetmeniz ve özel anlar boyunca özgürce dans ederek koşturmanız için çamaşırınızın sizi sıkmadan veya cildinizi kesmeden desteklemesi, yırtılma gibi riskler olmadan görünümünü koruması oldukça önemlidir. Nasıl göründüğünüz elbette son derece önemli, ancak Dagi’nin özgün ve göz alıcı tasarımlarında hem doku kalitesini, uzun kullanım ömrüne sahip kumaşları hem de benzersiz şıklıkta modern görünümleri bir arada bulabileceğiniz için etkileyici görünüm adına rahatlıktan taviz vermenize asla gerek olmadığını unutmamalısınız.

Gelinlik için iç çamaşırı seçiminde ayrıca düğün günü ve gecesi için ayrı ayrı çamaşırlar kullanmayı isteyip istemediğinizi de belirlemeli, bu iki seçimi ayırmayı planlıyorsanız gece için daha fantezi tarzda seçimler yaparken, düğün günü için daha hafif ve sade seçimler yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi son derece önemli olan bir diğer gelin iç çamaşırı özelliği de tasarımın genel formunun gelinlik modeliyle uyumlu olmasıdır. Örneğin straplez göğüs kesimine sahip bir gelinlik modeli ile sabit askılı bir sütyenin bir arada kullanılması pek de mümkün olmamakla birlikte, Dagi sayfalarında bu gibi farklı gelinlik modellerine özgü pek çok çıkarılabilir askılı veya askısız destek kupuna sahip sütyen modeli bir arada bulunmaktadır.

Gelinlik için İç Çamaşırı Modelleri

Beden Ölçüsü Nasıl Alınır

Geceye tek bir iç çamaşırı modeli ile devam etmeyi düşünenlerin işlemelerle zenginleştirilen, dantel gibi süslemelerle daha romantik bir hale gelen ve straplez sütyen ya da büstiyer gibi daha fantezi tarzlara sahip olan iç çamaşırlarına yönelmesi çok daha ideal olacaktır. Gelinliğin rengine bağlı olarak bu modellerde kırık beyaz, süt beyazı, krem veya fildişi gibi farklı nötr renk tonlarını seçmeniz mümkün olmakla birlikte vücudu saran ancak işleme olmaksızın sadeliğiyle şıklık katan iç çamaşırlarını da incelemeden kesin karar vermemeniz gerekir.

Gelinlik modeline bağlı olarak özel bir iç çamaşırı seçimi yapmak gerektiğinden gelinliğin göğüs veya sırt dekoltesi ile bacak yırtmacı gibi kesim özelliklerine sahip olup olmadığına dikkat edilmeli, tercih edilen iç çamaşırının bu gibi derin kesim noktalarından herhangi bir şekilde gözükmesin iç kısmı sararak desteklediğinden emin olunmalıdır. Böylece gece boyunca rahat hareket edebilir ve herhangi bir çamaşır izlenimi olmaksızın özenle seçilen gelinliğin son derece şık bütünlüğüne zarar vermeden oldukça etkileyici görünebilirsiniz.

Sayısız seçeneği ve ideal malzemeleriyle saatler boyunca şıklığınızı en rahat şekilde destekleyecek olan Dagi iç giyim dünyasını hemen şimdi adımınızı atabilir, aradığınız tasarımı bulamayacağınız fiyatlarla keşfedebilirsiniz.

  •  19.10.2021
  •  Dagi